czwartek, 22 listopada 2018

Podkowy

Jak wiecie już od bardzo dawna podkowa wykorzystywana była jako symbol ochronny i przynoszący szczęście domowi. Przybijano ją najczęściej nad drzwiami wejściowymi i miała ona za zadanie odpędzać zło. 
Sprzeczne są natomiast opinie co do sposobu wieszania podkowy. Niektórzy wieszają ją owalną częścią w górę według zasady, że moc żelaza i łukowaty kształt podkowy nie pozwolą siłom zła przejść pod łukiem. Druga teoria głosi, iż trzeba wieszać podkowę owalną częścią w dół, tak by szczęście wpadało w podkowę i nie mogło z niej wypaść.

I właśnie wychodząc naprzeciw tym teoriom moje materiałowe podkówki można wieszać jak tylko chcecie ! Wszystkie ozdoby są przywiązywane osobnymi wstążkami i można w dowolnym miejscu je przytwierdzić. Wprawdzie podkówki mocy żelaza nie mają ale moc kolorowych tkanin jak najbardziej ! 
Podkówki są dostępne, mają wymiar około 12 cm. Na zamówienie inne rozmiary i kolory - zapraszam :)

Wersja z kwiatkiem
 Z gwiazdką (wersja świąteczna)I z serduszkiemPodkówka ze wszystkimi "przyczepkami"


Kolejny kwiatekZ serduszkiem


Osobne elementy


Na koniec podkowa która powstała jako pierwsza i posłużyła jako moja inspiracja do wyzwania w Szufladzie, temat Koronka. Na podkówce koronkowy kwiatek :) Wyzwanie dopiero wystartowało więc śmiało zgłaszajcie swoje prace !


Pozdrowienia i buziaki dla Was !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie wpisy, zapraszam do odwiedzania !